• تفرجگاه ها و ییلاقات

  جستجو بر اساس
  پارک کوهستانی پیشکوه
  توضیحات :

     این پارک در حاشیه جنوب غربی شهر تربت حیدریه واقع شده است و قریب 800 هکتار وسعت دارد. بخشی از این پارک تا ارتفاعات سه قله امتداد یافته است. این پارک شامل مزار شهدای گمنام، شهربازی کودکان و رستوران است.

  تصاویر بیشتر

  باغ ملی
  توضیحات :

     باغ ملی شهر تربت حیدریه در انتهای خیابان مطهری (باغ ملی) واقع شده است. این بوستان که بر روی تپه ای در مرکز شهر ایجاد شده از زیباترین باغ ملی های استان می باشد.

  مناطق ییلاقی
  توضیحات :

     وجود کوه‌های متعدد در اطراف تربت حیدریه، باغات و مناطق ییلاقی زیبایی به وجود آورده که در فصل‌های بهار و تابستان پذیرای گردشگران زیادی جهت گذران اوقات فراغت است که از ان جمله می توان به منطق ییلاقی صنوبر، بکاول، کامه و سریشا اشاره کرد.

  ارتفاعات ملکوه
  توضیحات :

     منطقه ملکوه که در شمال غربی شهرستان و در بخش کدکن واقع است منطقه‌ای کوهستانی بوده که مرتفع‌ترین نقطه ان، قله ملکوه با ارتفاع 2768متر سومین قله بلند استان است. چشمه و دریاچه گل خاتون در غرب این منطقه و در ارتفاع 1950متر از سطح دریا از دیگر جاذبه های طبیعی این منطقه است.

  تصاویر بیشتر

  رودخانه حصار
  توضیحات :

     روستای حصار در 50کیلومتری غرب شهرستان و در جنوب روستای رودمعجن واقع شده است. رودخانه حصار که از نزدیکی این روستا عبور می‌کند، چشم‌اندازهای بدیع، باغات زیبا و محیطی فرحبخش را به وجود اورده که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می کند.

  آبشار رودمعجن
  توضیحات :

     روستای رودمعجن در 48کیلومتری غرب شهرستان تربت حیدریه واقع شده است. در 4 کیلو متری این روستا آبشاری زیبا به ارتفاع 28متر پدید امده است. شاخه اصلي رود معجن از ارتفاعات شصت دره در شمال روستا سرچشمه مي گيرد و شاخه هاي فرعي نيز از كوه‌هاي كمراستوم، دربي و كوه سرخ به آن وارد مي گردند. مساحت حوضه آبريز رودخانه تا روستا حدود 110كيلومترمربع و ميانگين ارتفاع آن 2000متراسترودمعجن پس از ایجاد آبشار و مشروب کردن ابادی در نزدیکی روستای رودمعجن وارد رودخانه حصار می شود.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق